„El Condor” odleciał? (podcast)

Czego nie brakuje w Anwilu podczas obecnego sezonu? Na pewno problemów. „Rottweilery” zawodzą totalnie pod względem sportowym, a co jakiś czas wychodzą jeszcze inne, przykre sprawy. Teraz wybuchła kolejna bardzo bolesna afera. Ivan Almeida poinformował w bardzo dziwny sposób o rozstaniu z naszym klubem. Oficjalnym powodem są zaległości finansowe, ale nikt raczej nie ma wątpliwości, że prawdziwą przyczyną jest nowy szkoleniowiec naszego klubu. Wszystko wskazuje na to, że trener Przemysław Frasunkiewicz ma spore problemy ze znalezieniem „wspólnego języka” z Kabowerdeńczykiem.

Sprawa nie została jeszcze oficjalnie rozstrzygnięta, ale na pewno nie potrzebujemy takich „atrakcji”…

Ivan Almeida „El Condor”FOTO: Andrzej Romański / plk.pl

W nowym odcinku podcastu pozwoliłem sobie skomentować tę całą dramę z „El Condorem” w roli głównej.

Pod koniec wspomniałem też o przyjemniejszych tematach. Shawn Jones nie ma takich poważnych problemów ze zdrowiem, jak można było przypuszczać, a Curtis Jerrells jest już w Polsce i wkrótce wspomoże nasz zespół.

6 odpowiedzi do “„El Condor” odleciał? (podcast)”

1. Brak obiektywności. Nic o grze Almeidy w Sopocie, o tragicznej skuteczności i bardzo złej grze z Kingiem, gdzie punkty zdobył już praktycznie po przegranym meczu. Przypomnę -20.
    I co ? Trener miał na to patrzeć i nic nie robic? Wyeliminował z gry najsłabsze ogniwo, a był nim Almeida. Słabiutki w ataku i tragiczny w obronie. Wpuszczenie Almeidy pod koniec meczu spowodowało tylko to, że przegraliśmy. Szło bez niego rewelacyjnie.
    Dodam tylko, że dyskredytowanie trenera po jego przyjściu nie jest poważne.

1. Witam! Na wstępie dziękuję za komentarz. Zawsze jestem otwarty na konstruktywną krytykę, bo to wymusza dyskusję, czyli tego czego zabrakło w postępowaniu Ivana ;).

1. O grze Almeidy w Sopocie mówiłem po meczu w Sopocie.

2. Który mecz z Kingiem przegraliśmy -20? Z tego co kojarzę, to ani ten pierwszy, ani ten ostatni nie zakończył się tak sromotną porażką naszego zespołu.

3. Jeśli mówimy o ostatnim meczu z Kingiem, to Ivan większość swoich punktów zdobył w drugiej kwarcie, gdy wynik w najgorszym momencie wynosił -10.

4. Jeśli mówimy o wyeliminowaniu Ivana tylko podczas meczu z Kingiem to ja to przecież pochwalam, bo gra naszego zespołu zaczęła wyglądać lepiej :).

5. „Wpuszczenie Almeidy pod koniec meczu spowodowało tylko to, że przegraliśmy.” – na jakiej podstawie to oceniasz? Wcześniej drużyna funkcjonowała rewelacyjnie, ale coś się zacięło. Almeida wrócił na parkiet na lekko ponad 3 minuty przed końcową syreną. Ten okres wygraliśmy 6:5, czyli odrobiliśmy jeszcze jeden punkt. Przez te minuty m.in. Zamojski nie trafił za trzy, Sulima zanotował stratę, Clarke nie trafił za trzy. Co w takim razie spowodowało, że to Almeida jest winowajcą w tej końcówce?

6. Dyskredytowania trenera przez Ivana nie popieram, co wyraźnie podkreśliłem.