Mistrzowie drugiej połowy

Po 12 kolejkach bieżącego sezonu PLK nasz Anwil ma bilans 9-3 i utrzymuje pozycję w ścisłej czołówce. Nie ukrywam, że ten rezultat znacznie przekracza moje przedsezonowe oczekiwania. „Rottweilery” zaskakują charakterem oraz walecznością. Ponieśliśmy kilka porażek, ale nigdy nie poddawaliśmy meczu jeszcze przed końcową syreną. W wielu przypadkach gra długo nie szła po naszej myśli, ale nie zwieszaliśmy głów, tylko dalej walczyliśmy i potrafiliśmy wejść na wyższy poziom podczas najważniejszych momentów. Taki Anwil chcę oglądać! Statystyki tylko to potwierdzają, bo pokazują, że „Rottweilery” są prawdziwymi królami „drugich połówek”.

Anwil Włocławek 2021/2022FOTO: Rafał Sobierański / wlc.pl

W meczu ze Śląskiem Wrocław przegrywaliśmy już -17, z MKS Dąbrowa Górnicza na własnym parkiecie -18, a podczas derbowego starcia z Twardymi Piernikami Toruń było nawet -19. We wszystkich tych przypadkach Anwil zdołał jednak odmienić losy spotkania i ostatecznie wygrać. To jest charakter!

I i II kwarta

Zaglądając głębiej w „cyferki”, wychodzi na to, że oglądamy inny zespół „Rottweilerów” w pierwszej oraz drugiej połowie. W inauguracyjnych kwartach mamy bilans 4-8. Wygraliśmy tylko z Astorią, Arką, Czarnymi oraz Legią. Co ciekawe, w połowie tych przypadków przegrywaliśmy mecze. Trochę lepiej wygląda nasz bilans w drugich kwartach, bo tutaj osiągnęliśmy 5-1-6 (remis z Zastalem). Chociaż w „małych punktach” wypadamy gorzej, bo w drugich kwartach mamy 220:240 (-20), a podczas pierwszych 212:229 (-17).

I POŁOWA

Patrząc szerzej, czyli na pierwsze połowy, to Anwil wygrał tylko ze Startem Lublin, Stalą Ostrów Wielkopolski oraz Astorią Bydgoszcz (+10 – nasza najwyższa przewaga). W Warszawie remisowaliśmy do przerwy, a pozostałe przypadki to przewaga naszych rywali. Bilans 3-1-8. „Małe punkty” – 432:469, czyli -37. Najgorszą sytuację mieliśmy we Wrocławiu, bo przy zejściu do szatni przegrywaliśmy -15.

III i IV kwarta

Jak widać, te pierwsze połowy nie są mocną stroną naszego zespołu. Po zmianie stron oglądamy regularnie jednak zupełnie inne oblicze „Rottweilerów”. Do tej pory przegraliśmy tylko jedną trzecią kwartę! King Szczecin wygrał tę część zaledwie 19:21 (-2). Z kolei z Czarnymi oraz Treflem zremisowaliśmy, a to daje nam bilans 9-2-1. Podobnie było w czwartych kwartach. Przegraliśmy nieznacznie z Arką Gdynia (-1) i Legią Warszawa (-2) oraz zremisowaliśmy z Twardymi Piernikami Toruń. Z tych wyliczeń wychodzi bilans 9-1-2. Najlepiej wypadliśmy w starciach ze Śląskiem Wrocław (+15) oraz Treflem Sopot (+22). W obu przypadkach zdominowaliśmy grę i przejęliśmy mecz w jego ostatniej odsłonie. Jeśli chodzi o dorobek „małych punktów”, to w obu przypadkach wygląda podobnie. Trzecie kwarty dają nam bilans 247:191 (+56), a czwarte kwarty 295:236 (+59).

II POŁOWA

Jeszcze lepiej wygląda to wszystko, gdy rzucimy okiem tylko na drugie połowy. Ten etap przegraliśmy tylko z Kingiem oraz Legią, ale w obu tych przypadkach różnica wynosiła zaledwie -1. Przypomnę, że w tych spotkaniach polegliśmy. W pozostałych przypadkach druga połowa należała do Anwilu! Jak łatwo wyliczyć, wychodzi z tego bilans 10-2. W „małych punktach” mamy 542:427, czyli +115.